Jak dlouho cvičit, aby se spalovaly tuky?

Kdy vlastně lidské tělo začíná spalovat uložené tukové zásoby? Stačí chodit běhat nebo musíte i posilovat? Jaké cvičení je vhodné k tomu, abyste se svých tuků rychle zbavila? Záleží vůbec na tom, jak dlouho cvičíte? A je lepší cvičit před nebo po jídle? Na všechny tyto dotazy se Vám budeme nyní snažit adekvátně odpovědět.

 

Jak dlouho cvičit?

Délka jednotlivého cvičení, které napomáhá ke spalování tuků, se liší podle toho, jakým způsobem cvičíte. Dáváte přednost klasickému aerobnímu nebo intervalovému aerobnímu cvičení? Každý typ je odlišný a každý i jinak funguje. Záleží tedy jen na Vás, jaké cvičení si vyberete. Důležité je, abyste s cvičením hned po týdnu nepřestala, výsledky se totiž objeví až po několika týdnech.

 

Kardio

Aerobní neboli také kardio cvičení zahrnuje cvičení, mezi kterým najdete aerobic, zumbu, jízdu na rotopedu, cyklistiku, svižné procházky, box nebo třeba tanec. Protože má toto cvičení většinou pouze střední intenzitu zátěže, začnou se tuky spalovat až po 30 minutách. Nejlepší variantou je tedy cvičit celou hodinu, abyste měla jistotu, že tuky opravdu spalujete.

 

HIIT – vysoce intenzivní intervalový trénink

Intervalové cvičení, které je podobné kardiu, jedná se však o vysoce intenzivní trénink, který slouží nejen k redukci tukových zásob, ale také k budování svalů a zlepšení činnosti srdce. HIIT je cvičení, při kterém se střídá nízká a maximální intenzita, čímž se jeho účinek zvyšuje. Proto stačí cvičit 25 až 30 minut denně, tuky se totiž spalují delší dobu, a to i po tréninku.

 

Cvičit před jídlem nebo po jídle?

Lidské tělo dává přednost tomu, že cukry využívá hlavně z potravy. Pokud tedy vyrazíte cvičit do hodiny po jídle a Vaše jídlo obsahovalo hodně sacharidů (bílé pečivo, ovoce, sušenky, sladkosti,…), tak během cvičení bude Vaše tělo čerpat především z těchto zásob. Z tohoto pohledu tedy není vhodné před cvičením konzumovat potraviny bohaté na sacharidy. Čím méně jich totiž bude mít Váš organismus k dispozici z jídla, tím víc bude muset sáhnout do vytvořených tukových zásob.

 

Jak často cvičit?

Pokud to se svým cvičením a hubnutím myslíte opravdu vážně, měla byste cvičit alespoň 3x týdně. Při každodenním cvičení nemá Vaše tělo čas si odpočinout, aby se dostatečně zregenerovalo. Proto je vhodné dávat si mezi cvičením občas i dny volna. Věnujte se aerobnímu cvičení, ale i posilování celého těla.

TIP Chcete zhubnout, zpevnit své tělo, nebo se prostě jen cítit lépe? Vyzkoušejte kruhový trénink pouze pro ženy na týden zdarma. Více informací ›

Štítky: , ,

TÝDEN CVIČENÍ ZDARMA
zcela nezávazně a bez poplatků
Objednejte se již dnes na svůj týden cvičení zdarma

Seznam poboček našich fitness center