Jak neztratit motivaci ke cvičení?

Už jste si snad tisíckrát řekla, že od zítra začnete cvičit a líp se stravovat a vždy Vám to i pár dní vydrží, ale pak se motivace náhle zničehonic vytratí a všechna dosavadní snaha přijde na zmar? Pokud se nechcete opět po několika dnech vrátit do starých zaběhlých kolejí, zkusíme Vám poradit, jak zůstat dostatečně motivovaná po delší dobu.

 

Stanovte si reálné cíle

Každý ví, že právě správně stanovené cíle jsou pilířem úspěchu. Váš cíl by měl být konkrétní, reálný, dosažitelný a také byste si měli vybrat přesný den, kdy ke svému cíli dojdete. Stanovte si, kolik kilo chcete zhubnout, kolik centimetrů chcete v pase a bocích ubrat, kolik procent tuku v těle si přejete nechat a kdy ke svému cíli vlastně chcete dojít.

 

Vytvořte si cvičící návyk

Možná tomu teď sama nevěříte, ale i cvičení se může stát velmi návykovým. Ze začátku bude Vaše tělo proti cvikům přirozeně protestovat, protože na tolik pravidelného pohybu není zvyklé. Svaly Vás budou bolet i několik dní, to Vás však od cvičení nesmí nijak odradit! K vytvoření návyku na cvičení Vám pomůže, když si určíte přesný tréninkový plán, kdy, co a jak budete cvičit a postupně si tyto dny budete odškrtávat. Čím víc křížků pak na papíře nebo v aplikaci svého chytrého telefonu uvidíte, tím víc na sebe budete hrdí a budete chtít jít dál. Jakmile na sobě začnete pozorovat první výsledky, nebudete chtít s cvičením přestat!

 

Pravidelné odměny

K cvičení Vás mohou motivovat také malé pravidelné odměny. Odměny by však nikdy neměly mít podobu jídla! Slibte sama sobě například to, že se po dvou týdnech pravidelného cvičení necháte rozmazlit v kosmetickém salónu nebo si s kamarádkou vyrazíte na nákupy.

 

Příliš velká očekávání

Motivaci můžete ztratit také kvůli tomu, že už po prvním cvičení budete na svém těle hledat změny. Neočekávejte, že už za 2 týdny získáte vysněnou postavu do plavek. Začít pravidelně cvičit a správně jíst nějakou dobu prostě trvá a Vaše tělo se na tento zdravý životní styl musí pomalu adaptovat. I když cvičení a cesta za krásným tělem není krátkodobou záležitostí, rozhodně svého rozhodnutí změnit svůj život k lepšímu nebudete litovat.

 

Různorodost

Abyste u pohybu a zdravé stravy vydržela co nejdéle, přidejte do svého jídelníčku a také cvičebního plánu trochu různorodosti. Nemá přece smysl se do něčeho nutit a opakovat stejné cviky a jíst stejná jídla každý den. Když si například cvičení ve fitku zpestříte jednou týdně plaváním nebo hodinou jógy či aerobiku, budete za změnu rádi nejen Vy, ale také Vaše tělo.

TÝDEN CVIČENÍ ZDARMA
zcela nezávazně a bez poplatků
Objednejte se již dnes na svůj týden cvičení zdarma

Seznam poboček našich fitness center