Proč je lepší cvičit ráno?

Chcete pro své tělo udělat něco prospěšného a začít pravidelně cvičit? Pořád odkládáte své sportovní aktivity na další den a nakonec jste stejně vždy na konci dne tak vyčerpaní, že Vám již na běhání nebo cvičení nezbývá žádná energie? A proč je vlastně lepší cvičit ráno než večer? Zde najdete několik důvodů, proč byste měli začít cvičit hned po probuzení!

Energie

Obáváte se toho, že po probuzení nebudete mít na cvičení žádnou energii a až docvičíte, svalíte se vyčerpáním zpátky do postele? Výmluvy! Když ráno vstanete a hned se začnete hýbat, pohyb Vás nabije energií a dobrou náladou, která Vám poté vydrží klidně i celý den! Nezapomeňte si tedy večer nastavit budíka o několik minut dřív a začněte cvičit hned zítra! Před tím, než vyrazíte do práce, můžete klidně stihnout 30 minutový běh nebo hodinovou návštěvu fitness centra.

 

Snídaně

Začnete-li hned ráno pohybem, motivuje Vás to k tomu, abyste poté jedli během celého dne zdravěji. Po hodině ve fitku se přece dobrovolně nenacpete smaženým koblížkem! Abyste si zachovali čistý jídelníček, je dobré věnovat se pohybu hned po probuzení.

 

Žádné výmluvy

Nemůžete během dne cvičit, protože jste v práci? Nemůžete cvičit, protože si hrajete s dětmi? Nemůžete cvičit, protože máte milion výmluv? Ráno si své výmluvy nenajdete tak snadno! Vstát o něco dřív a zacvičit si může naprosto každý! I když je spánek samozřejmě pro tělo nesmírně důležitý, zkrátit si ho o půlhodinku Vás rozhodně nezabije.

 

Lepší nálada

Když si zacvičíte hned v ranních hodinách, vyplaví se Vám do těla endorfiny, které navazují pocit štěstí a způsobují mnohem lepší náladu! Celý den tedy začnete optimisticky a budete působit mile a usměvavě na lidi ve svém okolí, takže cvičením pomůžete zaručeně nejen sobě. Pokud navíc dáte ráno před cvičením přednost například běhu v přírodě, vyčistíte si hlavu a získáte nové a svěží nápady.

Štítky: , ,

TÝDEN CVIČENÍ ZDARMA
zcela nezávazně a bez poplatků
Objednejte se již dnes na svůj týden cvičení zdarma

Seznam poboček našich fitness center